
ROLETY TERMOIZOLACYJNE
Co kryje się pod hasłem roleta termoizolacyjna? Jest to typ aluminiowej rolety zewnętrznej, która posiada specjalne wypełnienie z wysokogatunkowej pianki poliuretanowej. Dzięki temu roleta termoizolacyjna latem chroni wnętrze pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się, a zimą zapobiega utracie ciepła. Jest to więc jedno z rozwiązań służących nam przez cały rok, niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych przeszkleń.
Dodatkowo dzięki wypełnieniu pianką poliuretanową roleta aluminiowa izoluje akustycznie, wygłuszając dobiegające z zewnątrz dźwięki. Jest to nieocenione rozwiązanie gdy w domu są malutkie dzieci potrzebujące ciszy w trakcie snu, lub gdy my potrzebujemy relaksu i wyciszenia, mamy problemy ze snem, bądź pracujemy zdalnie a hałasy dobiegające z zewnątrz nam w tym przeszkadzają.
Rolety termoizolacyjne, dzięki pancerzowi wykonanemu z trwałego aluminium zabezpieczają szyby przed uszkodzeniami np. poprzez opady gradu, uderzenie złamanej gałęzi. Ochronią one również szyby przed wandalizmem, na przykład przed pomalowaniem okien sprayem, stłuczeniem szyby rzuconym, przedmiotem (doceniają to przede wszystkim właściciele mieszkań usytuowanych na parterze, oraz właściciele lokali użytkowych znajdujących się przy ruchliwych ulicach).
Nieoceniony jest również aspekt odstraszający. Potencjalny intruz mając do wyboru okno bez żadnej osłony, a takie zabezpieczone roletą, raczej zrezygnuje z jej forsowania, nie chcąc narobić hałasu, i wybierze okno bez zabezpieczeń, które jest łatwiejsze do otwarcia, nawet bez użycia specjalistycznych narzędzi. Rolety zewnętrzne termoizolacyjne są łudząco podobne do rolet antywłamaniowych jednak należy pamiętać, że nimi nie są, i posiadają istotne różnice zarówno w swojej funkcji jak i w wykonaniu.
Rolety termoizolacyjne wykonujemy w kilkunastu równych kolorach, również drewnopodobnych, dzięki czemu możemy je dopasować do stolarki okiennej.
Zewnętrzne rolety termoizolacyjne mogą być sterowane:
- ręcznie za pomocą taśmy/sznurka
- ręcznie za pomocą zwijacza korbowego
- elektrycznie za pomocą przycisku
- elektrycznie za pomocą pilota
- elektrycznie za pomocą aplikacji
- elektrycznie za pośrednictwem systemu inteligentnego budownictwa




