Produkty zewnętrzne

ROLETY TERMOIZOLACYJNE

Co kryje się pod hasłem roleta termoizolacyjna? Czym się charakteryzuje i wyróżnia spośród innych produktów dostępnych na rynku?

Rolety termoizolacyjne to inna nazwa klasycznych zewnętrznych rolet, dostępnych na rynku. Inne ich nazwy, jakie możemy spotkać na rynku, to rolety aluminiowe, rolety zabezpieczające, rolety elewacyjne, rolety natynkowe. Każda z tych nazw odnosi się do tego samego produktu. Natomiast nie należy ich mylić z roletami antywłamaniowymi, które dają nam pewną izolację termiczną, jednak nie są dedykowane do ochrony pomieszczeń przed nagrzewaniem bądź utratą ciepła.

Rolety termoizolacyjne i ich zalety.

Skoro już wiemy, że roleta termoizolacyjna jest w zasadzie klasyczną roletą, którą montujemy w 80% przypadków, warto się zastanowić jakie są jej zalety, oprócz wskazaną w nazwie termoizolacją. Rolety zewnętrzne izolują termicznie zarówno latem, nie dopuszczając do nagrzania się pomieszczeń, jak i zimą, zapobiegając utracie ciepła poprzez przemarzanie. 

Kolejnym atutem rolety zewnętrznej jest funkcja zabezpieczająca. Rolety zamontowane przed oknami zabezpieczają je przed zbiciem na przykład przez uderzenie złamanej gałęzi czy padający grad (chociaż to zdarza się częściej w przypadku okien dachowych, dlatego również zalecamy montaż rolet do okien dachowych). Roleta aluminiowa ochroni również okno przed wandalizmem, na przykład przed pomalowaniem okien sprayem, stłuczeniem szyby rzuconym, przedmiotem (doceniają to przede wszystkim właściciele mieszkań usytuowanych na parterze, oraz właściciele lokali użytkowych znajdujących się przy ruchliwych ulicach). 

Rolety akustyczne.

Dzięki wysokogatunkowej piance poliuretanowej będącej wypełnieniem lamel, rolety zewnętrzne zapewniają nam izolację akustyczną, wygłuszając dobiegające z zewnątrz dźwięki. Jest to nieocenione rozwiązanie gdy w domu są malutkie dzieci potrzebujące ciszy w trakcie snu, lub gdy my potrzebujemy relaksu i wyciszenia, mamy problemy ze snem, bądź pracujemy zdalnie a hałasy dobiegające z zewnątrz nam w tym przeszkadzają. 

Rolety termoizolacyjne a zabezpieczenie przed włamaniem.

Chociaż klasyczne rolety zewnętrzne nazywane są potocznie przez klientów antywłamaniowymi, należy wyraźnie zaznaczyć, że jest to zupełnie inny produkt i nieuczciwe jest sprzedawanie rolet zabezpieczających, jako rolety antywłamaniowe. Oczywiście każda zewnętrzna roleta aluminiowa jest pewną zaporą dla potencjalnego intruza, każda z montowanych przez nas rolet ma również podstawowe zabezpieczenia, przeciwdziałające jej swobodnemu podniesieniu z zewnątrz, jednak nie jest to jej podstawową właściwością. 

Zapewne potencjalny intruz mając do wyboru okno bez żadnej osłony, a takie zabezpieczone roletą, raczej zrezygnuje z jej forsowania, nie chcąc narobić hałasu, i wybierze okno bez zabezpieczeń, które jest łatwiejsze do otwarcia, nawet bez użycia specjalistycznych narzędzi.  Rolety zewnętrzne termoizolacyjne są łudząco podobne do rolet antywłamaniowych jednak należy podkreślać, że nimi nie są, i posiadają istotne różnice, z którymi warto się zapoznać przed zakupem.

Zewnętrzne rolety elewacyjne – kolorystyka.

Rolety termoizolacyjne wykonujemy w kilkunastu równych kolorach, również drewnopodobnych, dzięki czemu możemy je dopasować do stolarki okiennej. Najbardziej popularnymi kolorami ostatnich lat są antracytowy, biały, beżowy, brązowy, oraz kolory ze strukturą: złoty dąb, orzech, winchester. 

Zewnętrzne rolety aluminiowe – rodzaje sterowania.

Zewnętrzne rolety termoizolacyjne mogą być sterowane:

  • ręcznie za pomocą taśmy/sznurka
  • ręcznie za pomocą zwijacza korbowego
  • elektrycznie za pomocą przycisku
  • elektrycznie za pomocą pilota
  • elektrycznie za pomocą aplikacji
  • elektrycznie za pośrednictwem systemu inteligentnego budownictwa

Jak zamówić rolety termoizolacyjne w Sunset Rolety:

696 858 660

sunsetrolety.marki@gmail.com