Produkty wewnętrzne

KARNISZE

Karnisze to element, który zwykle pozostaje niewidoczny i pełni funkcję jedynie techniczną.  Klasyczne karnisze drążkowe są bardziej dekoracyjne, jednak mniej funkcjonalne niż aluminiowe karnisze sufitowe. Czym warto się kierować przy wyborze karnisza? Na pewno możliwościami technicznymi. W pomieszczeniach z minimalnym nadprożem często można zamontować jedynie karnisze sufitowe, natomiast przy bardzo wysokich nadprożach klasyczny karnisz drążkowy pomoże nam wyrównać proporcje.

Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach są karnisze sufitowe w kolorze czarnym, mocno kontrastujące z białym sufitem. Jasne zasłony z czarnym lamowaniem dopełniają całości.

Koniecznie należy też pamiętać o karniszach elektrycznych! Pozwalają one na szybkie zasłonięcie/odsłonięcie dużych powierzchni! Mogą być sterowane za pomocą przycisku, pilota bądź aplikacji! Zastosowanie karniszy elektrycznych ogranicza dotykanie tkaniny i jej ewentualne uszkodzenia, a także podnosi nasz komfort.

Tańszą alternatywą dla karniszy elektrycznych są karnisze sterowane za pomocą sznurka (tzw. CKS).

Wszystkie karnisze znajdujące się w naszej ofercie mogą być gięte , dzięki czemu możemy je zastosować przy oknach narożnych, w wykuszach, oraz ładnie wykończyć okna z dużymi parapetami, eliminując prześwity boczne. Jest to ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których planujemy oglądać telewizję bądź seanse filmowe, oraz w sypialniach!