Produkty zewnętrzne

ROLETY DO OKIEN DACHOWYCH

 

Jeśli posiadasz okno dachowe doskonale wiesz, że wpuszcza ono do pomieszczenia bardzo dużą ilość światła, lecz również ciepła. Najbardziej odczuwalne jest to oczywiście latem i głównie wtedy skłaniamy się do zakupu i szukamy możliwości zamówienia rolet do okien dachowych, aby zapewnić sobie jak największą izolację termiczną. Chcąc korzystać z rolet przez cały rok musimy wziąć pod uwagę różne aspekty i funkcjonalności jakie posiada roleta do okna dachowego.  Chcąc wybrać idealną roletę do okna dachowego musimy się zastanowić nad tym, na czym nam zależy najbardziej. Na izolacji termicznej, na zachowaniu dużej ilości światła, a może na zabezpieczeniu szyby? Wybór nie jest łatwy, ponieważ roleta dachowa to zakup na wiele lat. Zawsze zachęcamy do rozmowy, która może pomóc w podjęciu decyzji.

WEWNĘTRZNE ROLETY MATERIAŁOWE

Na rynku dostępne są rolety różniące się od siebie rodzajem wykorzystanej do ich produkcji tkaniny. Możemy skorzystać z materiałowych rolet do okien dachowych, które wpuszczają do pomieszczenia rozproszone światło i chronią nas przed wzrokiem sąsiadów, jeśli takich posiadamy. Jeśli chcemy, aby materiałowa roleta do okna dachowego dobrze izolowała termicznie, musi to być roleta wykonana ze specjalnego materiału termoizolacyjnego, który całkowicie zaciemnia wnętrze, zatem w słoneczny dzień, pragnąc izolacji termicznej musimy korzystać ze sztucznego oświetlenia. 

ZEWNĘTRZNE ROLETY ALUMINIOWE

Podobnie jak w przypadku wewnętrznych rolet materiałowych, zewnętrzna roleta termoizolacyjna, aby spełniać swoją funkcję, musi całkowicie zasłaniać okno. Przewagą rolety zewnętrznej jest to, iż nie dopuszcza promieni słonecznych do szyby, zapobiega więc jej nagrzewaniu się i przedostawaniu się promieni słonecznych i ciepła do wnętrza. Zewnętrzna roleta do okna dachowego wykonana jest z aluminium, wypełnionego pianką poliuretanową o właściwościach termoizolacyjnych oraz wygłuszających. Dodatkowo zewnętrzne rolety aluminiowe chronią szybę okna dachowego na przykład przed gradem.  

ZEWNĘTRZNE MARKIZY DO OKIEN DACHOWYCH

Ten innowacyjny produkt łączy w sobie termoizolacyjne zalety aluminiowych rolet zewnętrznych oraz dobrą przepuszczalność światła wewnętrznych rolet materiałowych. Markiza do okna dachowego wykonana jest ze specjalnej tkaniny typu screen, która powstaje z połączenia trwałych włókien szklanych i poliestru z tworzywem PCV. Tkania screen wpuszcza do pomieszczenia rozproszone światło, nie jesteśmy więc zmuszeni do korzystania ze sztucznego oświetlenia w ciągu dnia, jednocześnie nie dopuszczając promieni słonecznych do szyby, dzięki czemu nie dochodzi do jej rozgrzania . Markiza do okna dachowego wykonana z trwałej tkaniny typu screen redukuje ilość wpadającego ciepła nawet o 76%.