Produkty wewnętrzne

ROLETY MATERIAŁOWE

Najbardziej ogólnie ujmując, roleta to prosty kawałek materiału nawinięty na rurkę i zwijany za pomocą łańcuszka. Jednak w zależności od rodzaju materiału, wielkości rolet, rodzaju mechanizmu, możemy podzielić rolety na różne typy. I tak w naszej ofercie posiadamy:

Rolety mini – rolety bez kasetki osłonowej, bez prowadnic. Montowane są one najczęściej na skrzydle okiennym w sposób bezinwazyjny – bez wiercenia. Ich największym atutem jest łatwość montażu i demontażu, nadają się więc idealnie do wynajmowanych mieszkań lub biur.

Rolety w kasecie, inaczej nazywane roletami naokiennymi, czasem roletami naszybowymi. Rurka nawojowa wraz z tkaniną umieszczona jest w kasetce, która nadaje rolecie estetycznego wyglądu, oraz chroni tkaninę przez zabrudzeniem np. od kurzu. Rolety w kasetach posiadają boczne prowadnice, które przytrzymują tkaninę przy oknie, dzięki czemu możemy swobodnie uchylić lub otworzyć zasłonięte okno. Rolety w kasetach występują w kilku kolorach gładkich (biel, brąz, anoda, antracyt) oraz w kolorach drewnopodobnych ze strukturą drewna (złoty dąb, jasny dąb, dąb bagienny, mahoń, orzech, wiśnia, winchester, sosna).

Rolety standard inaczej rolety wolnowiszące – to rolety montowane do ściany nad oknem lub do sufitu. Zasłaniamy nimi całą wnękę okienną . W zależności od wymiarów wnęki używany jest coraz większy mechanizm, rurka nawojowa oraz obciążnik. Maksymalne wymiary rolety wewnętrznej jaką możemy zamontować to 400cm szerokości i 500cm wysokości, jednak przy takich gabarytach roleta będzie wykonana z łączeniem materiału. Rolety standard mogą również posiadać kasetę, która chroni nawiniętą na rurce tkaninę przed zakurzeniem się bądź blaknięciem.

Rolety możemy podzielić również ze względu na rodzaj sterowania.

  • Najczęściej montowane przez nas są rolety sterowane ręcznie, za pomocą łańcuszka koralikowego.
  • Rolety mogą być wyposażone w silnik elektryczny i sterowane za pomocą przycisku, pilota lub za pomocą aplikacji, mogą być też podłączone pod system inteligentnego budownictwa, w jaki wyposażony jest nasz dom lub biuro.
  • Rolety mogą być również wyposażone w radiowy silnik bateryjny! Jest to nowatorskie rozwiązanie, umożliwiające montaż rolet elektrycznych w miejscach, do których nie możemy doprowadzić zasilania, a obsługa manualna nie jest możliwa – na przykład wysoko umieszczone okna, sale konferencyjne itp.

W zależności od tkanin w ofercie mamy rolety

  • rozpraszające światło, częściowo zaciemniające przepuszczają światło, a równocześnie nie widać co się dzieje w pomieszczeniu,
  • zaciemniające, idealne do sypialni dla osób z problemami ze snem, osób pracujących na nocne zmiany, do sypialni dzieci, zwłaszcza małych, które maja przestawiony tryb snu i czuwania, oraz do pomieszczeń, w których planujemy oglądać seanse filmowe.