Produkty zewnętrzne

ROLETY ANTYWŁAMANIOWE

Rolety antywłamaniowe i ich rola w ochronie domu, mieszkania, rodziny.

Wśród rolet zewnętrznych dostępnych na rynku, mamy do wyboru klasyczne rolety termoizolacyjne, rolety z funkcją żaluzji, oraz rolety antywłamaniowe. Rolety antywłamaniowe, jak sama nazwa wskazuje, mają zwiększoną odporność na włamanie, zatem w przeciwieństwie do rolet termoizolacyjnych, pełnią zupełnie inną funkcję.  

Roleta antywłamaniowa – budowa.

Tak samo, jak każda inna roleta zewnętrzna. Składa się z rury nawojowej, pancerza, kasety do której za pomocą specjalnych wieszaków przymocowany jest pancerz, prowadnic, belki obciążającej, aretek, ślizgów oraz napędu. Roleta antywłamaniowa ma jednak jedną, ogromną równicę, której można nie dostrzec na pierwszy rzut oka. Rolety termoizolacyjne wykonane są z cienkiego aluminium wypełnionego pianką poliuretanową, natomiast rolety antywłamaniowe wyprodukowane są z wzmocnionego aluminium ekstrudowanego, i nie posiadają wypełnienia z pianki poliuretanowej. 

Roleta antywłamaniowa sterowanie.

Rolety antywłamaniowe są zdecydowanie cięższe niż rolety zabezpieczające, zatem dla wygody osób je obsługujących wskazane jest, aby nawet przy małych wymiarach zastosować silnik elektryczny. Dodatkowo, jeśli ubezpieczając dom lub mieszkanie wskażemy posiadanie rolet antywłamaniowych, sterowanie elektryczne jest wymogiem koniecznym, ponieważ zastosowane wieszaki blokady są zabezpieczeniem rolet przed podniesieniem ich z zewnątrz. 

Rolety antywłamaniowe mogą być sterowane przewodowo, za pomocą klasycznych przełączników, bądź radiowo, za pomocą pilotów. Po dokupieniu odpowiedniej centrali istnieje również możliwość sterowania roletami za pomocą dedykowanej aplikacji. 

Rolety antywłamaniowe montaż.

Roleta antywłamaniowa powinna być wyposażona we wzmocnione prowadnice, wzmocnioną belkę dolną oraz wieszaki blokady. Powinna być również zamontowana w taki sposób, aby nie było możliwości dostania się od zewnątrz do kasety, a zatem najwłaściwszym sposobem montażu rolety antywłamaniowej jest… montaż wewnątrz pomieszczenia, bądź montaż na dystansach, z kasetą odwróconą w stronę budynku. 

Funkcja ochronna rolet antywłamaniowych.

Rolety antywłamaniowe, które można u nas zamówić spełniają funkcję ochronną dzięki zwiększonej wytrzymałości zastosowanych materiałów. Oferujemy Państwu rolety antywłamaniowe w klasie RC2 oraz RC3. Dzięki wzmocnionym prowadnicom nie jest możliwe ich odgięcie i wyciągnięcie pancerza. Dodatkowo rolety zamontowane na oknach posiadają aspekt psychologiczny – odstraszają potencjalnych złodziei przed wtargnięciem.

Kolorystyka rolet antywłamaniowych.

Rolety antywłamaniowe wykonujemy w 7 kolorach podstawowych. Możemy też zaproponować indywidualne lakierowanie na dowolny kolor RAL, za wyjątkiem kolorów perłowych, fluorescencyjnych oraz metalizowanych.

Jak zamówić rolety antywłamaniowe w Sunset Rolety:

696 858 660

sunsetrolety.marki@gmail.com