My

Witaj na stronie SUNSET ROLETY - eksperta w dziedzinie systemów przeciwsłonecznych, termoizolacyjnych, osłonowych i dekoracji okiennych.

Nasza historia.

Na początek pozwól, że w kilku słowach opowiem o SUNSET ROLETY. Kim jesteśmy i dlaczego warto nam zaufać. Nasza historia zaczęła się w roku 2009, gdy postanowiliśmy stworzyć miejsce inne niż wszystkie dotychczas działające na rynku. Kryzys ekonomiczny, który zaczął się w 2007 roku sprawił, że większość naszej branży zaczęła odczuwalnie obniżać jakość oferowanych produktów. Większość firm chciała jak najszybciej zdobyć klienta, nie zostawiając mu czasu na namysł i świadomą decyzję, a za tym niestety szło późniejsze rozczarowanie i niezadowolenie, dodatkowo potęgowane produktami niskiej jakości.

W 2009 podjęliśmy decyzję, iż stworzymy "nasze" miejsce. Miejsce nastawione na kompleksowe doradztwo i rozmowę, zamiast na sprzedaż. Nie interesowało nas jak najszybsze "złowienie" klienta i "bylejakość". Starannie wybraliśmy producentów, którzy oferowali wysokiej jakości produkty. Przeszliśmy przez etap samodzielnej produkcji rolet oraz moskitier, gdyż to gwarantowało, iż każdy nasz produkt, będzie spełniał nasze wygórowane standardy.  Wraz z poprawą jakości na rynku, oraz ze zwiększeniem się liczby naszych klientów zrezygnowaliśmy z własnej produkcji, nadal starannie selekcjonując naszych dostawców.

Nasze starania zaowocowały docenieniem nas przez klientów, którzy coraz chętniej korzystali z naszych usług, powracali do nas z kolejnymi zamówieniami oraz polecali nas kolejnym osobom. Równocześnie zaczęliśmy współpracę z architektami i projektantami wnętrz, dzięki czemu mogliśmy  już na wczesnym etapie pomóc w doborze odpowiednich produktów.

Nasza misja.

Od lat mamy tą samą misję.

Pomagać w doborze odpowiednich systemów osłonowych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Edukować naszych klientów i współpracujących z nami architektów i projektantów, aby mogli efektywniej wykonywać swoją pracę.

Rozmawiać i słuchać - dlatego w pierwszym kroku pytamy o Twoje potrzeby i dopasowujemy do nich nasze produkty.

Nasz zespół.

Sunset tworzą ludzie z pasją. Tą naszą pasję widać w rozmowach w pracy i po pracy. Lubimy szukać nowości, jeździć na targi i szkolenia. Lubimy się rozwijać i dokształcać. Lubimy nietypowe zlecenia i wyzwania. Często jesteśmy wsparciem montażowym dla zaprzyjaźnionych firm z naszej branży. Staramy się trzymać  hasła "rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać". Jak ognia unikamy sformułowania "nie da się" i odpuszczamy dopiero wtedy, gdy przeanalizujemy i przedyskutujemy wszystkie możliwości, wszystkie za i przeciw.

Jeśli szukasz kompleksowego i fachowego doradztwa, ludzi otwartych na rozmowę, chętnych wysłuchać Twojej historii, zapoznać się z Twoimi potrzebami, i zaproponować Ci najlepsze rozwiązania - jesteśmy tu dla Ciebie i czekamy na Twój kontakt!

Napisz, zadzwoń - porozmawiajmy!

696 858 660

sunsetrolety.marki@gmail.com

Śledź nas na FB

Facebook Pagelike Widget

PRODUKTY ZEWNĘTRZNE

Co kryje się pod hasłem roleta termoizolacyjna? Czym się charakteryzuje i wyróżnia spośród innych produktów dostępnych na rynku?

Czytaj dalej...

 

Rolety antywłamaniowe i ich rola w ochronie domu, mieszkania, rodziny.

Wśród rolet zewnętrznych dostępnych na rynku, mamy do wyboru klasyczne rolety termoizolacyjnerolety z funkcją żaluzji, oraz rolety antywłamaniowe. Rolety antywłamaniowe, jak sama nazwa wskazuje, mają zwiększoną odporność na włamanie, zatem w przeciwieństwie do rolet termoizolacyjnych, pełnią zupełnie inną funkcję.

Czytaj dalej...

W naszej ofercie znajdują się niezwykłe rolety z ruchomymi lamelami, zasilane energią słoneczną! Rolety posiadają wbudowaną baterię oraz zasilający ją panel słoneczny! Nie musimy prowadzić żadnych przewodów, żeby cieszyć się wygodą i komfortem, jaki dają nam rolety solarne! Jednym przyciskiem możemy otworzyć lub zamknąć wszystkie rolety! Bez kabli! Bez kucia ścian! Bez niszczenia elewacji! Prosto! Wygodnie! Pięknie!

Rolety fasadowe z funkcją żaluzji to więcej niż tradycyjne rolety zewnętrzne, rolety antywłamaniowe, żaluzje fasadowe, klasyczne rolety zewnętrzne natynkowe czy tradycyjne okiennice typu shutters. To połączenie cech tych wszystkich produktów w jednym funkcjonalnym, a zarazem eleganckim systemie. Nasza firma oferuje wyłącznie najlepsze na rynku rolety okienne zewnętrzne, które wyróżniają się przede wszystkim, innowacyjnością zastosowaniem nowoczesnych systemów zabezpieczających oraz solidną konstrukcją.

Jest to unikalne rozwiązanie generujące oszczędności w ogrzewaniu i schładzaniu domu, poprawiające jednocześnie bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Tego rodzaju rolety okienne zewnętrzne ze względu na swoją budowę, a także wykonanie z materiałów najwyższej jakości są doskonałą inwestycją na długie lata. To jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

Żaluzje fasadowe to bardzo popularny system osłon zewnętrznych, chroniący pomieszczenia przed zbyt dużym nasłonecznieniem i związanym z tym nagrzewaniem.  Solidna konstrukcja pozwala na zasłonięcie 4,5 m szerokości i 5,2 m wysokości. Ruchome lamele pozwalają na łatwą zmianę kąta nachylenia  oraz dostosowania ilości światła w pomieszczeniu.

Żaluzje fasadowe wykonane są z aluminium odpornego na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki możliwości lakierowania proszkowego, możemy dopasować ich kolor do wyglądy elewacji budynku, tworząc spójną, estetyczną całość.

Nowym rozwiązaniem są żaluzje fasadowe w systemie SOLIDBOX. Samonośna konstrukcja z dodatkowym ociepleniem w standardzie pozwala na szybki montaż oraz eliminuje mostki termiczne bez konieczności stosowania dodatkowego ocieplenia bądź mat termicznych. System SOLIDBOX pozwala nam na wykonanie żaluzji o maksymalnym wymiarze 4×3,5m.

Markizy, które posiadamy w naszej ofercie są produktami najwyższej jakości. Stawiamy przede wszystkim na sprawdzoną, wysoką jakość, dlatego oferujemy markizy czołowych polskich producentów, z którymi współpracujemy od wielu lat. Oferowane przez nas markizy posiadają do 10 lat gwarancji.

Moskitiery są świetnym produktem, który chroni nas przed owadami i insektami. Zastosowanie różnego rodzaju profili, pozwala na dopasowanie moskitier do różnego rodzaju okien oraz drzwi. Ogromny wybór kolorów oraz oklein drewnopodobnych, a także możliwość lakierowania, pozwala nam na dopasowanie moskitier do okien. Moskitiery można zastosować również na oknach, na których posiadamy zamontowane rolety zewnętrzne.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów produkcyjnych mamy możliwość wykonania moskitier na okna o nietypowych kształtach: okrągłe, półokrągłe, trójkątne, trapezowe, łukowe.

Każda moskitiera, którą mamy w ofercie jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu latami możemy cieszyć się jej funkcjonalnością i ochroną jaką nam zapewnia.

Pergola to specjalna konstrukcja pozwalająca na zadaszenie tarasu. Wykorzystanie najwyższej jakości aluminiowych komponentów, oraz specjalnych tkanin odpornych na działanie warunków atmosferycznych sprawia, że proponowane przez nas pergole są eleganckie, estetyczne i niezawodne.

Oferowane przez nas pergole mogą pełnić funkcję stałego zadaszenia. Można je również złożyć, np. zimą, chroniąc tym samym poszycie i przedłużając jego żywotność.

Odporne na warunki atmosferyczne, wodoodporne materiały, oraz specjalny system odprowadzania wody deszczowej pozwala na korzystanie z tarasu również w deszczowe dni.

Rolety screen to zewnętrzne rolety materiałowe, wykonane ze specjalnej tkaniny odpornej na warunki atmosferyczne. Ich główna zaletą jest fakt, że przepuszczają światło, równocześnie pełniąc funkcje termoizolacyjną, chroniąc pomieszczenia przed nagrzewaniem.

Rolety screen posiadają aluminiową konstrukcję lakierowaną proszkowo. Specjalne prowadnice typu ZIP sprawiają, że po opuszczeniu roleta pełni również funkcję moskitiery!

Rolety wyposażone są w niezawodne siłowniki elektryczne. Mogą one posiadać silniki solarne, dzięki czemu mogą zostać zamontowane nawet w miejscach do których nie możemy doprowadzić zasilania.

Jeśli posiadasz okno dachowe doskonale wiesz, że wpuszcza ono do pomieszczenia bardzo dużą ilość światła, lecz również ciepła. Najbardziej odczuwalne jest to oczywiście latem i głównie wtedy skłaniamy się do zakupu i szukamy możliwości zamówienia rolet do okien dachowych, aby zapewnić sobie jak największą izolację termiczną. Chcąc korzystać z rolet przez cały rok musimy wziąć pod uwagę różne aspekty i funkcjonalności jakie posiada roleta do okna dachowego.  Chcąc wybrać idealną roletę do okna dachowego musimy się zastanowić nad tym, na czym nam zależy najbardziej. Na izolacji termicznej, na zachowaniu dużej ilości światła, a może na zabezpieczeniu szyby? Wybór nie jest łatwy, ponieważ roleta dachowa to zakup na wiele lat. Zawsze zachęcamy do rozmowy, która może pomóc w podjęciu decyzji.

WEWNĘTRZNE ROLETY MATERIAŁOWE

Na rynku dostępne są rolety różniące się od siebie rodzajem wykorzystanej do ich produkcji tkaniny. Możemy skorzystać z materiałowych rolet do okien dachowych, które wpuszczają do pomieszczenia rozproszone światło i chronią nas przed wzrokiem sąsiadów, jeśli takich posiadamy. Jeśli chcemy, aby materiałowa roleta do okna dachowego dobrze izolowała termicznie, musi to być roleta wykonana ze specjalnego materiału termoizolacyjnego, który całkowicie zaciemnia wnętrze, zatem w słoneczny dzień, pragnąc izolacji termicznej musimy korzystać ze sztucznego oświetlenia.

ZEWNĘTRZNE ROLETY ALUMINIOWE

Podobnie jak w przypadku wewnętrznych rolet materiałowych, zewnętrzna roleta termoizolacyjna, aby spełniać swoją funkcję, musi całkowicie zasłaniać okno. Przewagą rolety zewnętrznej jest to, iż nie dopuszcza promieni słonecznych do szyby, zapobiega więc jej nagrzewaniu się i przedostawaniu się promieni słonecznych i ciepła do wnętrza. Zewnętrzna roleta do okna dachowego wykonana jest z aluminium, wypełnionego pianką poliuretanową o właściwościach termoizolacyjnych oraz wygłuszających. Dodatkowo zewnętrzne rolety aluminiowe chronią szybę okna dachowego na przykład przed gradem.

PRODUKTY WEWĘTRZNE

Najbardziej ogólnie ujmując, roleta to prosty kawałek materiału nawinięty na rurkę i zwijany za pomocą łańcuszka. Jednak w zależności od rodzaju materiału, wielkości rolet, rodzaju mechanizmu, możemy podzielić rolety na różne typy. I tak w naszej ofercie posiadamy:

Rolety mini – rolety bez kasetki osłonowej, bez prowadnic. Montowane są one najczęściej na skrzydle okiennym w sposób bezinwazyjny – bez wiercenia. Ich największym atutem jest łatwość montażu i demontażu, nadają się więc idealnie do wynajmowanych mieszkań lub biur.

Rolety w kasecie, inaczej nazywane roletami naokiennymi, czasem roletami naszybowymi. Rurka nawojowa wraz z tkaniną umieszczona jest w kasetce, która nadaje rolecie estetycznego wyglądu, oraz chroni tkaninę przez zabrudzeniem np. od kurzu. Rolety w kasetach posiadają boczne prowadnice, które przytrzymują tkaninę przy oknie, dzięki czemu możemy swobodnie uchylić lub otworzyć zasłonięte okno. Rolety w kasetach występują w kilku kolorach gładkich (biel, brąz, anoda, antracyt) oraz w kolorach drewnopodobnych ze strukturą drewna (złoty dąb, jasny dąb, dąb bagienny, mahoń, orzech, wiśnia, winchester, sosna).

Rolety standard inaczej rolety wolno-wiszące – to rolety montowane do ściany nad oknem lub do sufitu. Zasłaniamy nimi całą wnękę okienną . W zależności od wymiarów wnęki używany jest coraz większy mechanizm, rurka nawojowa oraz obciążnik. Maksymalne wymiary rolety wewnętrznej jaką możemy zamontować to 400cm szerokości i 500cm wysokości, jednak przy takich gabarytach roleta będzie wykonana z łączeniem materiału. Rolety standard mogą również posiadać kasetę, która chroni nawiniętą na rurce tkaninę przed zakurzeniem się bądź blaknięciem.

Rolety dzień-noc to świetne rozwiązanie które daje nam ogromną kontrolę nad światłem. Naprzemiennie ułożone pasy przezierne – firanowe lub z delikatnej siateczki, oraz zaciemniające, o zwartym gęstym splocie, dają nam możliwość ustawienia ich w pozycji dzień lub noc.

 

 • Pozycja dzień pozwala na podgląd co się dzieje za oknem, a jednocześnie z zewnątrz nas nie widać.
 • Pozycja noc pozwala na całkowite zasłonięcie okna jak w klasycznej rolecie.
 • Tkaninę można tez całkowicie zwinąć, pozostawiając odsłonięte okno.

 

Rolety dzień noc można zamontować bezpośrednio na oknie w systemie bez kasetki i bez prowadnic (mini rolety) , w kasecie z prowadnicami dopasowanymi do typu okna, oraz jako roletę standard wolno-wiszącą do maksymalnego wymiaru 280x300cm.

Rolety rzymskie to bardzo klasyczny i elegancki rodzaj rolet, który tworzy niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu. Rolety rzymskie szyjemy na miarę. Możemy wykorzystać dowolną tkaninę firanową lub zasłonową. Możemy łączyć materiały o różnych strukturach, naszywać dekoracyjne elementy takie jak pasmanteria z pomponikami, koraliki, kryształki, chwosty, wykonać lamowanie kedrą lub ozdobny mankiet. Możliwości są niemalże nieograniczone.

Tkanina rolet rzymskich zamocowana jest do mechanizmu za pomocą taśmy rzepowej. Pozwala to na szybkie i sprawne zdjęcie tkaniny do prania. Tkaninę można prać w domu lub w pralni chemicznej – uzależnione jest to od wybranego rodzaju materiału. Dzięki łatwości zdejmowania tkaniny, możemy zamówić kilka kompletów tkanin, i wymieniać jedynie tkaniny, zmieniając tym samym aranżację wnętrza.

Firany i zasłony to element dekoracji okien, który nadaje wnętrzu ostatecznego charakteru! Dzięki firanom oraz zasłonom nasze wnętrze może stać się nowoczesne bądź stylowe. Możemy je ożywić niesamowitymi wzorami, lub wyciszyć stonowaną tkaniną. Zasłony mogą być lekkim, niemalże niewidocznym akcentem, lub mocnym akcentem, skupiającym na sobie uwagę. Dzięki zasłonom możemy stworzyć dowolny klimat. Prowansalski? Skandynawski? Glamour? Bez najmniejszego problemu!

Setki tkanin, jakie posiadamy w naszej ofercie, pozwalają na tworzenie cudownych połączeń, dopasowanych do każdego wnętrza! Różne sploty i struktury, dodatki mieniącej się przędzy, bawełna, len, jedwab. To wszystko powoduje, że szyte przez nas dekoracje okienne są niepowtarzalne i wyjątkowe!

Jak wygląda u nas wybór firan i zasłon? Są dwie drogi:

 • Podczas rozmowy telefonicznej ustalamy preferencje dotyczące głównie kolorystyki, rodzaju tkaniny, stopnia przepuszczania światła. Z wybranymi przez nas tkaninami jedziemy do klienta na pomiar, aby we wnętrzu ostatecznie dobrać tkaninę.
 • Zapraszamy klienta do naszego salonu, aby na miejscu wybrał tkaniny, z którymi przyjedziemy na pomiar.

Dlaczego pomiar jest taki ważny? Ponieważ wszystkie dekoracje szyjemy na wymiar, ponosimy odpowiedzialność za ich prawidłowe wykonanie. Na miejscu jesteśmy w stanie zaplanować rodzaj montażu karniszy, zdjąć odpowiednie wymiary oraz pomóc w doborze tkanin, tak, aby spełniały oczekiwania inwestora.

Okna dachowe nie są obecnie wyzwaniem. Istnieje wiele możliwości ich osłonięcia, i wiele produktów do tego przystosowanych. Producenci takich okien jak Fakro, Velux, Roto czy Okpol posiadają swoje systemy idealnie dopasowane do okien. W przypadku okien niestandardowych istnieją systemy uniwersalne, a produkty zamawiane na wymiar świetnie pasują do każdego typu okna.

Jakie produkty posiadamy w ofercie?

 • rolety rozpraszające światło
 • rolety zaciemniające z prowadnicami
 • plisy pojedyncze oraz podwójne tzw. plaster miodu
 • żaluzje aluminiowe
 • rolety rzymskie
 • moskitiery
 • rolety zewnętrzne screen
 • rolety zewnętrzne aluminiowe
 • markizy zewnętrzne

Osłony okienne do okien dachowych sterowane są zazwyczaj ręcznie, jednak jest możliwość sterowania elektrycznego za pomocą pilota lub przycisku. Część osłon do okien dachowych może być wyposażona w panele fotowoltaiczne i zasilana solarnie. Jest to niesamowitym udogodnieniem w przypadku okien znajdujących się w trudno dostępnych miejscach, do których nie ma możliwości doprowadzenia zasilania.

Karnisze to element, który zwykle pozostaje niewidoczny i pełni funkcję jedynie techniczną.  Klasyczne karnisze drążkowe są bardziej dekoracyjne, jednak mniej funkcjonalne niż aluminiowe karnisze sufitowe. Czym warto się kierować przy wyborze karnisza? Na pewno możliwościami technicznymi. W pomieszczeniach z minimalnym nadprożem często można zamontować jedynie karnisze sufitowe, natomiast przy bardzo wysokich nadprożach klasyczny karnisz drążkowy pomoże nam wyrównać proporcje.

Ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach są karnisze sufitowe w kolorze czarnym, mocno kontrastujące z białym sufitem. Jasne zasłony z czarnym lamowaniem dopełniają całości.

Koniecznie należy też pamiętać o karniszach elektrycznych! Pozwalają one na szybkie zasłonięcie/odsłonięcie dużych powierzchni! Mogą być sterowane za pomocą przycisku, pilota bądź aplikacji! Zastosowanie karniszy elektrycznych ogranicza dotykanie tkaniny i jej ewentualne uszkodzenia, a także podnosi nasz komfort.

Tańszą alternatywą dla karniszy elektrycznych są karnisze sterowane za pomocą sznurka (tzw. CKS).

Wszystkie karnisze znajdujące się w naszej ofercie mogą być gięte , dzięki czemu możemy je zastosować przy oknach narożnych, w wykuszach, oraz ładnie wykończyć okna z dużymi parapetami, eliminując prześwity boczne. Jest to ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których planujemy oglądać telewizję bądź seanse filmowe, oraz w sypialniach!

Żaluzje to jedna z najbardziej popularnych osłon okiennych. Istnieją różne ich warianty, jednak wspólną cechą wszystkich żaluzji są poziome ruchome lamelki. Mogą być one różnej szerokości (np. 16 mm, 25 mm, 35 mm, 50 mm, 70 mm), mogą być wykonane z aluminium, drewna, pcv.  Mogą być wyposażone w różne rodzaje sterowania (sznurek, pokrętło, koraliki, uchwyt, przekładnia, elektryczne). Ale wszystkie dają nam ogromną kontrolę nad światłem!

Dzięki żaluzjom możemy osiągnąć różne efekty wizualne! Żaluzje drewniane cudownie ocieplają wnętrze wpuszczając do pomieszczenia ciepłe rozproszone światło! Żaluzje aluminiowe dzięki cienkim lamelkom wpuszczają dużo światła, a odpowiednie ich ustawienie powoduje, iż nie jesteśmy widoczni z zewnątrz.

Nowatorskim rozwiązaniem jest żaluzja JUUN – to połączenie żaluzji aluminiowych z plisami! Dzięki takiej kombinacji możemy dowolnie obracać lamele, ustawiając odpowiedni kąt nachylenia lamel, a jednocześnie możemy całą żaluzję podnieść do góry, bądź opuścić na dół jak plisę i zasłonić np dół okna przed sąsiadami lub przechodniami, górą okna wpuszczając jednocześnie maksymalną ilość światła.

Plisy to jedna z najciekawszych osłon okiennych. Plisowana, harmonijkowo złożona tkanina poliestrowa jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia. Brak wystających elementów pozwala na maksymalne otwarcie okna lub drzwi balkonowych. Plisę możemy ustawić na dowolnej wysokości, zasłaniając wybrany fragment okna. Plisy są niesamowitym produktem, który możemy dopasować do niemalże każdego okna – trójkątnego, trapezowego, półokrągłego. Idealnie nadają się również do zasłaniania okien dachowych oraz świetlików.

Sterowanie elektryczne jest to fantastyczne rozwiązanie na zasłonięcie okien z ciężkim dostępem, dużych, wysoko położonych świetlików, wysoko zamontowanych okien dachowych. Przy temacie silników należy również wspomnieć o dwóch opcjach sterowania:

 • tradycyjny silnik zasilany sieciowo, z możliwością sterowania przewodowego lub radiowego,
 • silnik bateryjny, który nie wymaga podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania, a ładowany jest za pomocą dołączonej ładowarki.

Oczywiście w przypadku niektórych okien lepiej sprawdzi się doprowadzenie zasilania niż ładowanie silnika, jednak każdy przypadek rozpatrujemy z klientem indywidualnie!

Maksymalny wymiar plisy jaką możemy wykonać wynosi 300 x 260 cm. Jednak w zależności od wybranego modelu zmieniają się również wartości graniczne.

Verticale, czyli inaczej żaluzje pionowe najczęściej montujemy w biurach. Pozwalają na łatwe i szybkie zasłonięcie dużych powierzchni oraz dają dużą kontrolę nad światłem. Część tkanin używanych do produkcji verticali posiada atesty niepalności, dzięki czemu nadają się do montażu w instytucjach typu przedszkola czy szkoły. Coraz więcej osób decyduje się również na zastosowanie verticali w domach prywatnych, doceniając ich wygodę użytkowania, a coraz ciekawsze tkaniny wpisują się w ten trend.

Verticale posiadają wiele wariantów, umożliwiających zasłonięcie okien znajdujących się w jednym ciągu. Prosta intuicyjna obsługa sznurkiem lub pokrętłem sprawia iż jest to czynność bezproblemowa, nawet podczas dużej rotacji osób obsługujących vertical. Istnieje również możliwość zastosowania sterowania elektrycznego, które sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach, albo salach konferencyjnych.

Verticale nadają się również do zasłaniania nietypowych okien ze skosami.

Maksymalna szerokość verticali wynosi 575 cm a ich maksymalna wysokość to 450 cm.